İrem Ülkü Şeker – Edirne

Okulumuzun Bilin Kulübü ile gittiğimiz Edirne Şehri hakkında söylemek istediğim şeyleri ve bahsetmek istediğim anıları sizinle paylaşacağım.

İlk olarak lozan anıtından başlamak istiyorum. Gerek manevi değeri gerek ise dış görünüşü açısından en çok dikkatimi çeken anıt oldu. Bu mekanda başıboş sokak köpeklerinin olması ve sürekli bizi takip etmesi hoş olmadı. Bu nedenle bura ile ilgili bilgileri dinlerken rehberimize odaklanamadık.

Hemen Lozan Anıtı yanında Karaağaç Tren istasyonu yer alıyordu. Orada fazla zaman geçirmeden trenin içini ve o dönemin ulaşım aracını görmek çok güzeldi.

Burada dönemin kahramanlarından birisi ola Şükrü Paşa hakkında bilgiler edindik.

Kapalı çarşısı ile ilgili olarak hediyelik eşyalar almak çok eğlenceliydi. Yakınındaki dükkandan aldığımız Edirne kurabiyesi ve badem ezmesi gerçekten çok lezzetliydi.

Adalet kasrı hakkında bilgi edinmek ve onu yakından görmek çok verimli oldu.

Beni en çok duygulandıran şey rehberimizin bizim çalışmamızı beğenmiş olmasıydı. Bireysel olarak en duygulandığım an ise kendi arkadaş grubumla aynı yerleri gezip zaman geçirmekti. Lozan Barış sembolümüz de çok değerliydi. Bahar aylarında gitmeyi tavsiye ediyorum.

25 Ağustos 2019
166 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?